Про нас
Ідея
Місія
Унікальність
Персонажі

Довгостроковий, стратегічний
культурно-мистецький проєкт

Наша мета ― збереження та популяризація української міфології, включення її в національний та світовий культурний контекст, створення нових сенсів і змістів.

Першим етапом проєкту є створення навчально-розважального мобільного додатку з доповненою реальністю (AR), орієнтованого на дитячу та підліткову аудиторію. У такий спосіб ми плануємо познайомити зростаюче покоління з багатством української міфології і дати їм власних, українських, героїв, адже зараз через смартфони діти споживають переважно іноземний ігровий та культурний контент. У 2020 році проєкт реалізується за підтримки Українського культурного фонду.

Наші подальші плани ― побудова платформи для дослідження, діджиталізації та популяризації української міфології в Україні та всьому світі. Ця платформа має забезпечити створення нових культурних та ідеологічних сенсів, заснованих на міфологічних архетипах та духовній спадщині. А також використання міфічних персонажів в різних секторах культури, мистецтва, туризму і формуванні позитивного іміджу країни за кордоном

Кожне успішне суспільство в світі,
кожна сильна держава базується
на певних сенсах.

Ці сенси лежать в основі колективної свідомості, на них зростають нові покоління, їх використовують у конфліктах і експортують. Експорт сенсів відбувається через стратегічні проєкти та культурний продукт (художні образи та твори), які представляють державу в свідомості іноземців. Наприклад, космічна програма SpaceX, “Зоряні війни”, “Стартрек” та “Всесвіт Марвел” демонструють сенс “американської мрії”, коли кожен може досягти всього, що забажає, навіть якщо це політ у далекі галактики. 

Створюючи сенси, кожна країна прагне показати, що вона унікальна і особлива. Завдяки сенсам територіальні утворення з роками стають потужними брендами. І саме за допомогою сенсів ведуться сучасні війни ― не за території, а за свідомість людей, які на них живуть. 

Ми хочемо, щоб Україну сприймали сильною державою з давньою історією, яскравою культурою і глибинними сенсами, які пройшли через тисячоліття і сформували дивовижну і багатогранну країну на перетині європейських та азіатських шляхів і культур. Тому ми започаткували проєкт Чарівний Світ.UA, мета якого ― відтворення, візуалізація та діджиталізація української міфології та включення її в національний та глобальний культурний контекст. Адже українська міфологія є однією з найбагатших у світі: за твердженням науковця Сергія Плачинди, давньоукраїнська міфологія була основою для міфології всіх індоєвропейських народів.   

Використати потенціал української міфології для розвитку культурних продуктів, посилення бренду України
та її популяризації в світі.

  • Зробити міфологію цікавою та доступною для нових поколінь, використавши творче втілення талановитих письменників, ілюстраторів, 3D-дизайнерів та аніматорів, а також інновації та діджитал технології.
  • Зберегти українську міфологію для майбутніх поколінь, включити українські міфічні персонажі, символіку та сюжети в національний та міжнародний культурний контекст.
  • Сприяти ідеологічному об’єднанню суспільства, виступаючи нагадуванням про спільне древнє коріння для дорослих та створюючи для дітей єдину парадигму світосприйняття через призму співпереживання та наслідування спільних для різних куточків держави міфічних героїв.

Вперше в історії України здійснюється
комплексна візуалізація та діджиталізація героїв української міфології.

Чарівний світ.UA ― унікальний проєкт, адже ми “оживимо” українських міфічних персонажів, які до цього жили лише у колективній свідомості або на сторінках старих книг. Завдяки мобільній платформі, 3D-візуалізації, доповненій реальності та методології едьютейнменту ми зробимо їх сучасними, дружніми і майже реальними.

Мобільний додаток з використанням методології едьютейнменту дозволить познайомити дітей і молодь з українською міфологією у найзручніший (органічний) для них спосіб споживання контенту. Використання технології доповненої реальності (AR) є інноваційним підходом для едьютейнмент проєктів в Україні, а візуалізовані та діджиталізовані персонажі стануть основою для співпраці з іншими проєктами та творчими спільнотами.

Як відбувалася робота над Чарівним світом української міфології

Для першого етапу проекту ми відібрали 20 міфічних персонажів. В процесі відбору ми застосували ряд критеріїв, серед яких наукова достовірність, придатність для демонстрації дитячій аудиторії, можливість включити в сучасний культурний контекст та “конкурентність” з іноземними міфічними та художніми персонажами, які популярні у дитячої аудиторії.

Ми також збалансували персонажів за різними сферами міфології, статтю, віком, регіонами і структурували їх за архетипами (за Карлом Юнгом та Керол Пірсон). А також застосували схему Шлях героя (за Джозефом Кемпбелом), щоб сформувати цілісний світ та цікаву історію для аудиторії проекту.

По кожному персонажу була проведена грунтовна робота, під час якої дані з етнографічних та літературних джерел творчо опрацьовувалися та розвивалися креативною командою проекту: художниками-ілюстраторами та копірайтерами.

Таким чином, ми створили Чарівний світ, у якому кожен з 20 міфічних героїв грає свою роль та розповідає свою повчальну історію, яка знайомить користувачів з українською міфологією.

Пряма мова

Лідери думок про Чарівний світ

Кожній нації потрібен свій власний Чарівний світ із міфами та персонажами, на яких виростає її майбутнє покоління. Міфологія цікава і нічого не нав'язує, але водночас вчить любити свою країну. Це саме наш формат.
- Світлана Дідух-Романенко, копірайтер проекту
Ми почали проєкт Чарівний світ.UA у 2015 році, тому що побачили проблему: попри те, що українська міфологія ― одна з найбагатших у світі, її персонажі майже не візуалізовані, маловідомі і знаходяться поза сучасним культурним контекстом.
- Нік Лисицький, автор проекту
Наша команда

Ми створюємо Чарівний світ