Світ міфів — завжди загадковий та привабливий. Він дозволяє зазирнути водночас в історію та культуру певного народу, стати учасником неймовірних пригод та набратися адреналіну разом із могутніми богами та безстрашними героями. Пропонуємо вам добірку найкращих світових анімаційних серіалів на основі міфології.

«Геркулес» (Hercules, 1998–1999, 2 сезони, 65 серій)

Це спін-оф однойменного повнометражного мультфільму компанії Disney 1997 року. Він розповідає про подвиги Геракла-підлітка, який навчається у спеціальній школі, щоб стати героєм.  Серед друзів Геракла — винахідливий Ікар, пророчиця Кассандра та вчитель Філоктет. Основний протагоніст серіалу — дядько Геркулеса, підступний бог підземного світу Аїд, який весь час намагається зжити зі світу свого племінника.

«Геркулес»

«Міфічні воїни: Вартові легенди» (Mythic Warriors: Guardians of the Legend,1998-2000, 2 сезони 26 серій)

Канадський мультсеріал, також знятий на основі грецької міфології. Головні герої — підлітки Нік і Лайза Кемпбел, брат і сестра, які знаходять таємничу Печеру міфів із чарівним лабіринтом. Через цей лабіринт вони потрапляють у різні міфи та легенди, а іноді й стають їхніми безпосередніми учасниками.  

«Міфічні воїни: Вартові легенди»

«Маленький Крішна» (Little Krishna, 2009, 13 серій )

Справжній альманах індійських легенд і переказів. Головний герой — найулюбленіше і найшановніше божество Індії — Крішна. Син Нанди і Яшолі любить бешкетувати, у нього чимало друзів, але й ворогів не бракує. Головний ворог Крішни — злий цар Камса, який постійно насилає на нього своїх демонів. Але маленький Крішна дає їм раду, жартує, росте і набирається сил для майбутніх подвигів. 

«Маленький Крішна»

«Експрес-курси: Міфологія»  (Crash Course: Mythology, 2017-…, 35 серій)

Crash Course — це портал анімованих лекцій на різні теми — від анатомії до філософії — для глядачів від шкільного віку і старше. Курс, присвячений міфології різних країн світу, лектором якого є Майк Рагнетта (Mike Rugnetta), не лише знайомить нас із міфами, а й розповідає про те, як вони вплинули на культуру та світогляд різних народів.  

«Експрес-курси: Міфологія»

«Оні» (Oni, 2019)

Мультсеріал на основі японської міфології, створений у партнерстві  Netflix та оскароносної анімаційної студії Tonko House. Головним аніматором став Дайсуке «Dice» Цуцумі (Daisuke “Dice” Tsutsumi, колишній арт-директор Pixar. Дія серіалу розгортається у світі богів та монстрів японської міфології. За сюжетом, головна героїня Онарі —донька міфологічної істоти, вирішує піти по стопах свого батька, але її унікальні здібності ще не розкриті. Проте в неї мало часу, адже Онарі повинна захистити своє село від таємничого монстра Оні.

«Оні» (Oni, 2019)

«Кров Зевса» (Blood of Zeus, 2020 –…, 8 серій)

Американський мультиплікаційний серіал для дорослих, створений Чарлі та Власом Парлапанідесами для Netflix. Сюжет розвивається у світі давньогрецької міфології. Головний герой — Херон, напівбог, син Зевса, який намагається врятувати землю та Олімп від руйнування. За попередньою інформацією, заплановано 5 сезонів серіалу, наразі вийшов перший сезон.

«Кров Зевса»

 «Майя та три воїни» (Maya and the Three, 2021, 9 серій)

Це мексиканський анімаційний міні-серіал від Netflix, знятий на основі легенд народів доколумбової Америки. Дія відбувається у міфічному світі чотирьох королівств, де магія реальна, а чарівні істоти і боги живуть поруч із людьми. За сюжетом, бунтівна принцеса Майя вирушає в дорогу, щоб виконати стародавнє пророцтво та врятувати людство від помсти богів. Допоможуть їй у цьому три легендарні воїни.

«Майя та три воїни»

«Сутінки богів» (Twilight of the Gods, у розробці)

Ще один проєкт Netflix, анімаційний серіал за мотивами скандинавської міфології від режисера Зака Снайдера (Zack Snyder). Поки що відсутні подробиці про сюжет серіалу, але творці обіцяють щось правді божевільно прекрасне та захопливе.

«Сутінки богів»