«Місця сили» та аномальні геомагнітні зони, стародавні капища та осередки древніх цивілізацій, утворення незрозумілого походження та таємничі місцини, про які ходять легенди. Щоб побувати у них, не потрібно перетинати кордони, долати океани чи джунглі. Все це — поруч, все це — Україна містична. Саме час відкрити її для себе по-новому.

Кам’яна Могила

Де шукаємо: смт Мирне, Мелітопольський р-н, Запорізька обл.

 У 2015 році це нагромадження кам’яних плит заввишки 12 метрів було визнане одним із «Семи чудес України». Чому? Тому що на стінах його чисельних гротів і печер (а їх відкрито понад 60) виявили тисячі унікальних наскельних зображень-петрогліфів. Найстарші з них датуються 24—22 тис. до н. е. Тобто Кам’яна могила старша за Стоунхендж і піраміди Єгипту. Є підстави вважати, що протягом тисячоліть вона була храмом, сакральним місцем для різних народів. Існує навіть гіпотеза, що на її стінах зображені протошумерські письмена, тобто праписемність. Це справжнє місце сили, у якого така потужна енергетика, що апаратура виходить з ладу, а датчики фіксують радіоімпульси частотою 5 ГЦ.

Чортів камінь

Де шукаємо: неподалік від селища Підкамінь, Бродівський р-н, Львівська обл.

Чортів камінь

 Цей величезний камінь заввишки 16 метрів так самотньо височить серед рівнини, що століттями людям було складно повірити, ніби він тут з’явився природним чином. Так і виникла легенда про чорта, який ніс із Карпатських гір величезну каменюку, щоб зруйнувати нею Почаївську лавру. Але він не встиг долетіти до місця призначення до світанку, тож коли заспівали перші півні, мусив покинути її тут. У давнину камінь, імовірно, використовувався як язичницьке капище.

Камінне село

Де шукаємо: Олевський р-н, Житомирська обл.

Камінне_село
Автор: Т. Кучма

 Продовжуючи тему каміння, вирушаємо у поліське Камінне село. Нагромадження величезних кам’яних брил у лісі дивовижне тим, що самі камені нагадують будинки (а один навіть церкву!), а їхнє розташування дуже схоже на впорядковану забудову з вулицями. За легендою, колись тут було справжнє людське поселення, до якого під виглядом подорожнього прийшов сам Бог. Але жоден із місцевих жителів не подав йому води і хліба, за що усе село було покаране. За іншою легендою, у цьому місці відбулася битва між Богом і Сатаною. Там, де ступив Бог, залишилися сліди, схожі на відбиток ступні, цілий рік наповнені теплою водою. Кажуть, ця вода здатна зцілювати. Сатана ж лишив тільки сліди кігтів.

Хутір Мала Бугайка

Де шукаємо: Роменський р-н, Сумська обл.

Мала Бугайка

 Про хутір тепер нагадують лише могили в полі. Останні мешканці залишили Малу Бугайку ще у 1950-роках, шукаючи спокійнішого місця. Однак аномальні явища, які почалися тут ще в 30-х, не зникли. Тут постійно ламається сільськогосподарська техніка, яка обробляє поля, зникає мобільний зв’язок, надзвичайно швидко розряджаються батареї і божеволіють механічні годинники. Корови відмовляються пастися на місці колишнього хутора, а людей у цих місцях часто «водить блуд» та навідують галюцинації. Ще одна місцева загадка — кола на траві невідомого походження.

Обсерваторія Безводівка

Де шукаємо: с.Безводівка, Ічнянський р-н, Чернігівська обл.

Обсерваторія Безводівка
Автор: Gryandr

 Як і Мала Бугайка, Селище Безводівка зникло з карт. Проте обсерваторія Безводівка —група древніх погребальних курганів кочових племен 2–1 тис. до н.е. — продовжує викликати жваві дискусії.  Багато хто вважає цей комплекс земляних насипів площею 20 км2 однією з найбільших пригоризонтальних обсерваторій світу. Адже якщо стати в центрі комплексу у дні зимового та літнього сонцестояння, а також весняного й осіннього рівнодення, побачиш, як сонце сходить та заходить рівно посередині певних курганів. Місцеві жителі переконані, що це місце має магічну силу.

Мавринський майдан

Де шукаємо: с.Межеріч, Павлоградський р-н, Дніпропетровська обл.

Мавринський майдан

 Ще одне суперечливе скупчення пагорбів та низин — Мавринський майдан, що з висоти пташиного польоту нагадує зображення павука. Одні переконані, що це український Стоунхендж, тобто календарно-обсерваторний комплекс віком понад 5 тисяч років. Інші — що древній храм, місце для молитов і жертвоприношень. Треті вважають його розкопаними древніми курганами, які козаки перетворили на оборонну споруду. Четверті — що козаки її і збудували, а використовували як для захисту, так і для варіння селітри. Якою б не була істина, місце це має особливу енергетичну силу.

Святилище-обсерваторія на о.Хортиця

Де шукаємо: о. Хортиця, Запорізька обл.

Хортиця
Автор: О. Войтов

 Ще один комплекс, який поєднував у собі функції святилища й обсерваторії, було виявлено на легендарній Хортиці на висоті 31 метр над рівнем Дніпра. Йому понад 4 тисячі років, і складається він із двох кіл: великого сонячного і малого місячного. Тут поклонялися небесним світилам і водночас вели календар.

Скельний храм у Буші

Де шукаємо: с. Буша, Ямпільський р-н, Вінницька обл.

Буша

 Скельний древній храм у селі Буша створений у природній ущелині і складається з двох природних і однієї рукотворної печери. Є версія, що «будівництво» його почалося ще на початку нашої ери представниками черняхівської культури, а згодом ним користувалися племена тиверців. Найбільша таємниця храму — «Бушинський рельєф». Це унікальне наскельне зображення, що не має аналогів у світі: біля оленя, що стоїть на пагорбі, у молитовній позі під деревом схилилася людина. На вході до храму розташований найбільший у Європі музей кам’яних скульптур під відкритим небом. Серед скульптур є давньослов’янські боги Перун, Велес і Дажбог.

Озеро Несамовите

Де шукаємо: Чорногірський хребет, Навірнянський р-н, Івано-Франківська обл.

Озеро Несамовите

 Таємниче озеро знаходиться на одній із вершин Чорногірського хребта. Воно ніколи не прогрівається влітку, а взимку перетворюється на лід. Місцеві переконані, що озеро сполучене з підземним морем, що вирує під Карпатськими горами. На дні Несамовитого народжуються грози та блискавиці, а в самому озері живуть душі грішників.

Гора Тотоха

Де шукаємо: поблизу с. Медвин, Богуславський р-н, Київська обл.

гора Тотоха

 Здається, усім нам не завадило б побувати на горі Тотоха. Адже її називають енергетичним центром України та навіть порівнюють з Тибетом. На відміну від багатьох містичних місць, енергетика ця чиста, позитивна, тут можна набратися сил та відкрити творчі здібності. Археологи виявили на горі сліди древніх поселень, тож залишається лише припускати, які суперлюди тут колись жили.

Городище Богит

Де шукаємо: пагорб Богит, заповідник «Медобори», Тернопільська обл.

Богит

 Саме на пагорбі Богит, висота якого понад 400 метрів, у давнину був встановлений Збручанський ідол (так званий «ідол Святовита»), що нині знаходиться у Краківському археологічному музеї.  Колись на вершині пагорба знаходилося ранньослов’янське городище зі святилищем. Проте основа городища значно старіша — їй понад 2500 років, а дольмен (споруда із кількох каменів, перекритих ще одним) дає підстави додати до історії місця ще кілька тисяч років. За повір’ям, Богит притягує позитивні зміни та здійснює бажання.

Урицькі скелі

Де шукаємо: заповідник «Тустань», неподалік від села Урич, Сколівський р-н, Львівська обл.

Тустань

 Старовинна фортеця, святилище і примітивна астрономічна обсерваторія — все це про Урицькі скелі. Починаючи з 9 ст. н.е., плем’я хорватів розбудовувало тут місто-фортецю Тустань. Вона проіснувала до 16 ст. не лише як оборонний, а й як митний пункт на соляному шляху «Дрогобич — Західна Європа». Урицькі скелі зберегли дуже багато зображень-петрогліфів різних епох. Тут є чимало солярних символів, найвідоміший із яких — Бог Сонця —2-метрове зображення людського обличчя. Інші петрогліфи нагадують зразки мистецтва кочових племен ранньоскіфського часу. Зображення давньоруської доби дають підстави вважати, що тут поклонялися Перуну. Саме місце вважається енергетичною аномалією.

Галявина «Громовище»

Де шукаємо: село Купище, Коростенський р-н, Житомирська обл.

Громовище

 Схоже, цю непримітну лісову галявину облюбував сам Перун, адже вона так і притягує блискавки. Тут неодноразово гинули люди, тож місцеві не радять гуляти «Громовищем» у негоду. А ще стверджують, що вночі на галявині можна побачити дивовижне світло, а енергетика тут така нехороша, що люди одразу почуваються недобре фізично і морально. Також існує версія, що на галявині знаходилося древнє капище.